Miesięczne archiwum: czerwiec 2013

WAKACJE !!!!

Życzymy wszystkim zawodnikom, trenerom i sympatykom naszego klubu udanych wakacji letnich, aby ten czas był okresem wypoczynku, treningów, obozów i samych udanych startów.

Zarząd Klubu.

Angelika 5 w Gateshead

Angelika Cichocka zajęła 5 miejsce w biegu na 800m podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Gateshead z wynikiem 2,04,00. Rywalizacja odbywała się 22-23.06.2013. Zwyciężyła młoda Brytyjka Jessica Judd z wynikiem 2,00,82. Wśród startujących Angelika miała 3 rekord życiowy i 5 tegoroczny wynik. Mimo osłabienia niedawną infekcją naszej zawodniczce udało się obronić tegoroczną pozycję rankingową. Zawody odbywały się przy niesprzyjającej pogodzie( zimno, deszcz i silny wiatr). Reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce, tuż  za Francją. Zwyciężyli kolejny raz Rosjanie, przed Niemcami i Brytyjczykami. Dwa lata temu w Sztokholmie, Angelika przybiegła na 7 pozycji.

Tadeusz Zblewski i Łukasz Wirkus pobiegli w Lęborku

Tadeusz Zblewski zajął 4 miejsce w Maratonie Ekologicznym w Lęborku. Czas Tadeusza to 2 godziny 32 minuty 48 sekund. Pierwsze miejsce zajął Węgier Tamas Nagy 2,27,53. Na drugim miejscu przybiegł zawodnik z Ukrainy, a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca z Etiopii. Łukasz Wirkus przybiegł na metę jako dziesiąty z czasem 2,43,39. Start w maratonie był elementem przygotowań do biegów górskich. Gratulacje dla naszych maratończyków.

Dysk Pomorski 2013

We wtorek 18 czerwca przy pięknej pogodzie na gościnnych obiektach COS Cetniewo odbył się finał V Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego „Dysk Pomorski 2013” . Kolejny raz zwycięstwo przypadło ekipie powiatu wejherowskiego, drugie miejsce zajęła Kościerzyna, trzecie Bytów. Padło wiele rekordów życiowych. Zawody były doskonałym sprawdzianem przed finałem czwartków LA w Łodzi. Po rywalizacji uczestnicy udali się nad morze. Wkrótce przedstawimy komunikat końcowy.

Liga młodzików – Talex czwarty

W środę 5 czerwca w Chojnicach odbył się II rzut Ligi Młodzików. Niestety, nasza reprezentacja zanotowała kilka znaczących absencji( Leszek Ginter, Marek Flis, Wiktoria Szemela, Dawid Kiełpiński i Bartosz Watral) spowodowanych głównie wycieczkami i chorobami. Mimo to udało się obronić czwartą lokatę  w punktacji końcowej. Beata Topka zaskoczyła wygrywając bieg na 1000m, tuż przed Karoliną Woszczyk i Anią Gralak. Paweł Świątkowiak i Piotr Tusk udanie zadebiutowali na dystansie 300m ppł. Natalia Cuppa poprawiła wyraźnie rekord w rzucie młotem, wyprzedzając Sandrę Lepak. Ania Pliszka poprawiła rekord na 300m, drugi raz łamiąc barierę 45 sekund. Gratulacje dla całej drużyny za poprawę ubiegłorocznego miejsca.

Zestawienie wyników Ligii Młodzików I+II rzut

Wspaniały występ Gosi Adamczyk

W sobotę i niedzielę w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Z naszych reprezentantów najlepiej wypadła Małgorzata Adamczyk. Zdobyła brązowy medal na 2000m prz juniorek młodszych .  Gosia w szkole podstawowej zdobywała medale czwartków LA w biegu na 600m, w kolejnych latach biegała przez płotki i próbowała rzucać młotem.

Czytaj dalej

Fanny Blankers-Koen Games, Hengelo – 8.06.2013

W biegu w Hengelo zwyciężyła najlepsza obecnie na świecie zawodniczka w biegu na 1500- Abeba Aregawi z Etiopii obecnie reprezentująca Szwecję , mistrzyni halowa Europy z tego roku. Zwyciężając poprawiła rekord życiowy na 1,59,20. Druga była białorusinka Mariya Arzamasawa, 2,00,68. Na finiszu rzutem na taśmę o 0,01 sekundy z naszą zawodniczką wygrała wicemistrzyni świata na 1500 z 2011 brytyjka Hannah England. Występ trzeba uznać za udany ponieważ w gronie startujących Angelika miała 10 rekord życiowy i uzyskała minimum B IAAF.

Angelika wygrywa na Memoriale Żylewicza

Angelika Cichocka zwyciężyła w sobotę podczas Memoriału im. Józefa Żylewicza w Gdańsku w biegu na 800m. Czas 2,02,92 jest aktualnie najlepszym wynikiem w tabelach krajowych. Angelika lideruje również na dystansie 1500m wynikiem osiągniętym w Pekinie 4,11,33. Kolejny start zaplanowany jest na 8 czerwca w Hengelo, również 800m. Trzymamy kciuki za udany występ.