Oliwier Jończyk mistrzem Polski młodzików

W dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików- Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W zawodach startowało 7 zawodników naszego klubu. Damian Rola zajął 12 miejsce w chodzie na 5000m. Sztafeta 4x100m chłopców w której biegli Maciej Janta- Lipiński, Konrad Breza , Oliwier Jończyk, Mikołaj Szczerba zajęła 15 miejsce.

Maciej wygrał swoją serię na 100m p.k.. Mikołaj szczerba był ósmy na 2000m. Niestety Kuba Rowiński nie mógł wystartować w biegu na 300m i sztafecie z uwagi na uraz nogi.
Oliwier Jończyk wygrał bieg na 1000m po pasjonującym finiszu . Mistrz kraju wcześniej uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach. Sportowo rozwijał swoje umiejętności w klubie Talex – Borysław Borzytuchom. Pod kierunkiem Joanny Kalinowskiej uczył się skoku wzwyż i biegania startując w Cross Festivalu i Czwartkach LA. Od 2015 roku młody lekkoatleta uczy się w klasie sportowej borzytuchomskiego gimnazjum. W tym roku Oliwier poczynił duże postępy , wygrywając wszystkie biegi w swojej kategorii. Został mistrzem województwa, mistrzem gimnazjady, zwyciężał w zawodach międzywojewódzkich. Lekcje wychowania fizycznego prowadzi w klasie Janusz Ścigała, trenerem ucznia jest Jarosław Ścigała.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych medali i rekordów !

znanylekarz

POLECAMYGwiazdy Talexu

Oliwier Jończyk

Katarzyna Główczewska

Beata Topka

Dariusz Guzowski

Łukasz Wirkus

Zbigniew Kaszewski

Leszek Ginter

Małgorzata Adamczyk

Daniel Kryzel

ARCHIWUM
SPONSORING
GMINA BORZYTUCHOM

POWIAT BYTOWSKI

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE

TALEX

Terapia indywidualna Gdynia