Oliwier Jończyk mistrzem Polski młodzików

W dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików- Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W zawodach startowało 7 zawodników naszego klubu. Damian Rola zajął 12 miejsce w chodzie na 5000m. Sztafeta 4x100m chłopców w której biegli Maciej Janta- Lipiński, Konrad Breza , Oliwier Jończyk, Mikołaj Szczerba zajęła 15 miejsce.

Maciej wygrał swoją serię na 100m p.k.. Mikołaj szczerba był ósmy na 2000m. Niestety Kuba Rowiński nie mógł wystartować w biegu na 300m i sztafecie z uwagi na uraz nogi.
Oliwier Jończyk wygrał bieg na 1000m po pasjonującym finiszu . Mistrz kraju wcześniej uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Kołczygłowach. Sportowo rozwijał swoje umiejętności w klubie Talex – Borysław Borzytuchom. Pod kierunkiem Joanny Kalinowskiej uczył się skoku wzwyż i biegania startując w Cross Festivalu i Czwartkach LA. Od 2015 roku młody lekkoatleta uczy się w klasie sportowej borzytuchomskiego gimnazjum. W tym roku Oliwier poczynił duże postępy , wygrywając wszystkie biegi w swojej kategorii. Został mistrzem województwa, mistrzem gimnazjady, zwyciężał w zawodach międzywojewódzkich. Lekcje wychowania fizycznego prowadzi w klasie Janusz Ścigała, trenerem ucznia jest Jarosław Ścigała.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych medali i rekordów !

znanylekarz

POLECAMYGwiazdy Talexu

Katarzyna Główczewska

Beata Topka

Dariusz Guzowski

Łukasz Wirkus

Zbigniew Kaszewski

Leszek Ginter

Małgorzata Adamczyk

Daniel Kryzel

ARCHIWUM
SPONSORING
GMINA BORZYTUCHOM

POWIAT BYTOWSKI

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE

TALEX

Terapia indywidualna Gdynia