Mistrzostwa Zrzeszenia LZS – kolejny sukces naszych zawodników

Kolejny wielki sukces zawodników naszego klubu . Wygrywamy w Żerkowie punktację drużynową wśród 62 klubów podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Zdobywamy 3 medale , wiele czołowych lokat i przyczyniamy się znacznie do drugiej lokaty Pomorza w rywalizacji 11 województw. Poziom jakościowy i ilościowy rywalizacji najwyższy od kiedy wróciliśmy . Lokaty w 20 ce, U 23 złoty medal Beata Topka 4m Kasia Główczewska i Daniel Kryzel 8m Wiktoria Metlicka , 15m Jakub Struniawski U 20 srebrny medal Regina Piechowska, brązowy medal Dawid Janta U 18 9m Roksana Piechowska , 12m Maciej Janta , 16 m Magdalena Breza U 16 5m Miłosz Manikowski , 12m Dawid Bienioszek, 15m Robert Mach 17 m Jakub Watral. Gratulacje dla zawodników i trenerów !!!!

Beata Topka halową mistrzynią Polski!!!

Beata Topka 4 dni po ustanowieniu rekordu życiowego podczas prestiżowego mitingu Copernicus Cup w  Toruniu wywalczyła tytuł halowej Mistrzyni Polski w dwóch kategoriach wiekowych. Po pięknym, długim finiszu okazała się najlepsza wśród seniorek. Drugie złoto wywalczyła w kategorii młodzieżowej (U-23). Druga nasza zawodniczka Katarzyna Główczewska zanotowała świetny debiut  w kategorii U 23 i OPEN –  4 miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 800m (o,32 setne sekundy do medalu). Kasia 5 sekund poprawiła rekord halowy i o niespełna dwie rekord letni (2,12, 14).  Daniel Kryzel w biegu na 3000m z wynikiem 8:50,73  uplasował się na 8 pozycji w kategorii U-23.

Gratulujemy!!!

Nagrody Starosty!!!

19 lutego w Starostwie Powiatowym w Bytowie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień sportowych. Nagrody i wyróżnienia wręczył  Wicestarosta Bytowski – Roman Ramion.  Wśród nagrodzonych znalazły się dwie nasze zawodniczki: Beata Topka, Katarzyna Główczewska.

Gratulujemy zawodniczkom!

Podziękowania dla Pana Starosty i Wicestarosty za nagrody i wyróżnienia

Rekordowy sezon… !!!

Zakończyliśmy absolutnie rekordowy sezon w historii naszego klubu , 12 medali MP i 165,5 punktu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.
Jesteśmy 21 klubem lekkoatletycznym w Polsce i 3 w województwie pomorskim . Gmina Borzytuchom na 140 miejscu w Polsce i 10 miejscu w województwie. Najlepszy wynik w historii powiatu bytowskiego.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów .
Przesyłamy podziękowania dla rodziców , którzy wspierali proces szkoleniowy.
Słowa uznania kierujemy również dla naszych strategicznych sponsorów Firmy TALEX Borzytuchom, Gminy Borzytuchom, Ministerstwa Sportu, Powiatu Bytowskiego, Urzędu Marszałkowskiego, POZLA Gdańsk i Pomorskiego Zrzeszenia LZS.
Nasi reprezentanci zdobyli 12 medali oficjalnych Mistrzostw Polski w kategoriach U 18- 1 , U 20- 1, U 23- 7 , OPEN- 3 .
Wszyscy się zapewne domyślają , że zdecydowaną liderką drużyny była Beata Topka ( 9 medali w tym 6 medali złotych, 1 medal srebrny i dwa medale brązowe oraz 55,5 pkt ) .
Kolejni medaliści MP to Daniel Kryzel – medal brązowy i 30 pkt, Kasia Główczewska – medal brązowy i 24 pkt, Regina Piechowska – złoty medal i 8 pkt.
Dużo punktów i medale z MP LZS były dziełem Dawida Janty, Kuby Struniawskiego, Wiktorii Metlickiej, Macieja Janty, Magdaleny Brezy i Anny Glazik.
Roksana Piechowska nie mogła wystartować w Mistrzostwach Polski U 16 , ale poprawiała rekordy okręgu pomorskiego U 16, zdobywała medale w finale krajowym zawodów LDK, zawodach międzywojewódzkich i wojewódzkich.
Punkty zdobywali również ; Wojciech Zblewski, Malwina Prądzińska, Adrian Megier, Miłosz Manikowski, Dawid Bińczyk, Krzysztof Cała, Mikołaj Wojciechowski, Mikołaj Kobiela, Nadia Kiedrowska, Wiktoria Kalinowska, Julia Momot, Oliwia Stolc.
Mamy jeszcze liczną grupę zawodników , którzy dopiero będą mogli walczyć o laury lub kontuzje pokrzyżowały im możliwości walki o najwyższe cele sportowe.
Podziękowania i gratulacje dla wszystkich, od stycznia nowy sezon i nowe szanse.

Beata Topka mistrzynią Polski U23 w biegach przełajowych!!!

Ostatni start sezonu 2020 udany dla naszych reprezentantów.
W Kwidzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.
Beata Topka zwyciężyła w kategorii U 23 na dystansie 4km , co dało jej również srebrny medal biegu OPEN. W sezonie 2020 zawodniczka z Holandii zdobyła łącznie 9 medali ( w tym 5 złotych i jeden srebrny w kategorii młodzieżowej oraz po jednym medalu z każdego kruszcu w kategorii seniorów).
Bardzo dobrze wypadli Kasia Główczewska- 6m w biegu na 2km U20, Daniel Kryzel – 6m w biegu na 6km U 23 i Dawid Janta – 7 w biegu na 5km U 18.
Punktowane lokaty uzyskały również Wiktoria Metlicka ( 15m-4km U 20) i Regina Piechowska ( 13m- 3km U 18 ).
Ambitnie i na miarę aktualnej dyspozycji pobiegli sprinterka Magdalena Breza – 2km U 18, Stanisław Prądzyński- 3km U 18, Kuba Struniawski- 3km U 20, Denis Guzowski – 4km senior.
Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów !!!!

XXV Bieg Niepodległości odwołany!!!

Z przykrością informujemy , że jesteśmy zmuszeni odwołać  XXV Bieg Niepodległości w dniu 11 listopada 2020. Długo analizowaliśmy sytuację epidemiologiczną i  przepisy sanitarne COVID 19 dotyczące organizacji imprez sportowych. Rozmach zawodów , ilość uczestników , kibiców , spontaniczny charakter Biegu Niepodległości koliduje z aktualnymi możliwościami organizacyjnymi. Nie chcemy,  by nasz jubileusz pozostawił w pamięci niedosyt,  a wręcz zawód odbiorców. Przez wiele lat dzięki zaangażowaniu sponsorów i ludzi dobrej woli bieg z okazji Święta Niepodległości w Borzytuchomiu uzyskał rzadko spotykaną markę . Głównym celem organizatorów była wysoka frekwencja uczestników,  kibiców, masowość i dobra zabawa . Było to  powiatowe, a nawet wojewódzkie święto sportu. Istnieje również duże ryzyko odwołania zawodów w ostatniej chwili z przyczyn niezależnych od organizatora. Od marca 2020 mamy wiele ograniczeń w różnych dziedzinach życia i dotyka to również sportu masowego. Liczymy na zrozumienie tej trudnej decyzji.  Z optymizmem i tęsknotą patrzymy w przyszłość. Do szybkiego zobaczenia na trasach biegowych Gminy Borzytuchom.

Beata Topka młodzieżową mistrzynią kraju!!!

Beata Topka zdobyła swój 27 medal Mistrzostw Polski. W Karpaczu została młodzieżową mistrzynią kraju w debiucie na 10.000m . Świetnie pobiegł też Daniel Kryzel, zajmując 6 miejsce w tej samej kategorii również w debiucie. Warunki klimatyczne gór nie sprzyjają startom w konkurencjach wytrzymałościowych. Beata 35;11,40 a Daniel 31;55,41. Gratulujemy!!!!

 

Siostry Piechowskie na medal…

15.08.2020r. Regina Piechowska w Wiśle Łabajowie obroniła tytuł mistrzyni Polski U18 w górskim biegu alpejskim .
Niestety z uwagi na COVID odwołano Puchar Świata na który uzyskała kwalifikację .
Gratulacje !!!!
20.08.2020 w Finale Krajowym zawodów LDK kolejny sukces Roksany Piechowskiej . Srebrny medal i nowy rekord na 1000m przeszkody. Drugi wynik zawodów i drugi w tabelach krajowych.Gratulacje.

znanylekarz

POLECAMY
Gwiazdy Talexu

Beata Topka

Katarzyna Główczewska

Dariusz Guzowski

Daniel Kryzel

Jakub Struniawski

Adam Adamczyk

Regina Piechowska

 

ARCHIWUM

SPONSORING

GMINA BORZYTUCHOM

POWIAT BYTOWSKI

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE

TALEX