W ostatnim turnusie wakacji swoje umiejętności szlifowali w Ustce młodzi adepci królowej sportu w naszym klubie . Obozy odbyły się dzięki dotacjom z lokalnych samorządów, LZS i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Zajęcia prowadzone pod okiem trenerów i instruktorów LA Grzegorza Dorszyńskiego, Sławomira Wierzejskiego, Karola Wałdocha, Eweliny Dolnej, Joanny Kalinowskiej, Anny,Janusza i Jarosława Scigałów miały charakter ogólnorozwojowy i ukierunkowany. Stanowiły element przygotowań do drugiej części sezonu LA. Grupy treningowe były zróżnicowane w zalezności od wieku i poziomu sportowego uczestników obozu. Karol Wałdoch prowadził grupę rzutów, korzystając z rzutni na której trenowały wcześniej Barbara Madejczyk i Agnieszka Pogroszewska z Jantara Ustka. Dziewczęta bardzo chętnie uczyły się podstawowych elementów techniki rzutu młotem i pchnięcia kulą.

W lesie i na plaży pokonywaliśmy kilometry niezbędne jako podbudowa do dalszej pracy treningowej. Obok gimnazjum na obiektach SP znajduje się bieżnia tartanowa o długości 180m. Tam pracowaliśmy nad szybkością i techniką pokonywania płotków, korzystaliśmy też z boiska do koszykówki.
W LO uczyliśmy się skoku wzwyż i ćwiczyliśmy różne partie mięśniowe na siłowni.

W trakcie obozu przeprowadziliśmy rozgrywki, zawody i sprawdziany za które nagrody ufundowało Okręgowe Zrzeszenie LZS w Słupsku. Część zawodników trenowała na obozie kadry wojewódzkiej w Chojnicach pozostali w domu. Pomimo zmęczenia zawodnicy ustanowili wiele rekordów życiowych już w pierwszym starcie na mityngu w Chojnicach 27.08.2011. Na uwagę zasługują rekordy życiowe na 600m Angeliki Cichockiej i 1000m Kamili Oleszkiewicz, oraz wynik na 1000m Damiana Ciecierskiego.
Zdjęcia z obozu oraz z Dysku Pomorskiego niebawem w galerii.

znanylekarz

POLECAMYGwiazdy Talexu

Beata Topka

Katarzyna Główczewska

Dariusz Guzowski

Daniel Kryzel

Jakub Struniawski

Adam Adamczyk

Regina Piechowska

 

ARCHIWUM
SPONSORING
GMINA BORZYTUCHOM

POWIAT BYTOWSKI

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE

TALEX